Митки 2018
сезон 1
   
     Після проведення першої пробної радіо експедиції у 2017 році у с. Митки Барського району  http://vinradio.ho.ua/page198.html отримано багато вражень і досвіду, а саме головне це те, що усі члени команди без винятку виразили готовність приїхати в Митки на наступний рік.
    В ході готування командою прийнято спільне рішення провести радіо експедицію у 2018 році на початку липня та прийняти участь в польовому дні першого регіону IARU. Але, в зв'язку з тим, що склад обладнання порівняно з минулим виїздом дещо змінився, вирішили провести додатковий пробний виїзд, який орієнтовно мав статися на початку червня. Та життя часто вносить свої корегування, що і сталось цього разу. У трьох членів команди на початку червня виникли не відкладні справи. Тому організацію пробного виїзду вже мали переносити та після проведення ряду консультацій з Іваном Григоровичем UT4NF, (який вирішив прийняти пропозицію та в цьому році долучитись до складу нашої команди), вирішили стартувати вдвох.
    Буквально за добу перед виїздом в мене виникла раціоналізаторська ідея з підйому антени G0KSC http://g0ksc.co.uk/144mhz-lfa-yagis/15el-144mhz-ln-lfa-eu.html в умовах відсутності достатньої кількості людей. Тепер її потрібно було перевірити в реальних умовах, що і створило невеличку інтригу.
    Стартувала експедиція в суботу 2 червня о дев'ятій годині ранку. Цікаво, що усе обладнання помістилось у мою дизельну ГАЗ 24. Навіть причіп лишився вдома.
    Традиційно Барська земля нас зустріла палючим сонцем та гостинними людьми. Микола Францович UT5UM як завжди на правах господаря якісно забезпечує наше перебування та сприяє усім питанням, які виникають в ході життєдіяльності команди. Після розвантаження авто приступили до розгортання АФП. Сумістивши приємне з корисним, я вирішив отримати дачний загар та залишився тільки у шортах, а ось Івану Григоровичу не варто було так ризикувати з сонячними процедурами, передозування не забарилось - а пантенолу немає! : Отже під прямими кутами нещадного сонця за чотири години ми вдвох повністю розгорнули позицію та шуму ефіру нам так і не судилось почути. Апарат IC746, який ніколи раніше нами не використовувався, вперто відмовлявся працювати в режимі прийому на діапазоні 144 мГц модуляціями CW та USB. Після деяких консультацій та перевірок стало зрозуміло, що потрібно шукати інший трансивер. І рішення було знайдено, але потрібно було вертатись у Вінницю.
    Після чотирьох годин митарств робочий трансивер вже на позиції та поки я накручував кілометри, Іван Григорович зробив загальне скидання IC746 до заводських налаштувань і апарат запрацював, правда загальний рівень приймального сигналу був значно занижений. Таке відчуття, що не працював як слід підсилювач ПЧ. Та разом з тим станції чутно і стикування з комп'ютером здійснено. Для уникнення подальших експериментів, а часу вже втрачено багато, вирішили продовжити роботу.
    Імпровізована бутербродна вечеря відбувалась біля десятої години вечора під час пошуку станцій по діапазону. Сподіваючись на те, що після важкого та насиченого дня Іван Григорович стомиться та залишить робоче місце оператора для відпочинку, я чатував до другої години ночі. Та коли зрозумів, що Григорович навіть не збирається відпочивати, заліз у свій військовий спальний мішок з надією на те, що вдасться пару годин поспати та згодом замінити стомленого оператора.
    Біля шостої години ранку мене розбудив не великий дощ. Похапцем вибравшись з спального мішка я побачив, як Іван Григорович зачаровано слухає сигнали станцій з Дніпра, з якими вже раніше працював (UR6EM, UR3EE). Цікаво, що ранішні сигнали станцій трас біля 500 км. звучали з характерною луною схожою на окрасу сигналів станцій західного берега Сполучених Штатів, які з північного напрямку зазвичай йдуть у "аврорі". І так сталось, що саме в період з другої до шостої години ранку відбулись самі далекі зв'язки. (LZ6R, YO3DDZ, UR5AS, UR8GZ, UT8AL, UT5DV - це якраз той період, коли мене зазвичай долає міцний та невблаганний сон.:-) Після шостої години ранку ще було пару цікавих епізодів проходження в південному та північному напрямках (YO8DOI, US0GB, EU3AI). Особливо здивували потужні сигнали Румунських станцій. Очевидно наша позиція дуже вдала для роботи в південному напрямку. На жаль, цього разу з півдня була низька активність. 
    По обіді в неділю вдалось нарешті встановити зв'язок з Львівщиною (UR5WCE) та після цього проходження почало стрімко падати, що і стало причиною прийняття рішення про припинення роботи та проведення згортання позиції. В результаті 27 зв'язків та 37816 заявлених пунктів: http://www.opencontest.org/
    За усіма ознаками попередній виїзд можна вважати вдалим. Усі помилки враховані та вже проведено ряд підготовчих заходів для їх подальшого уникнення. Та саме головне, я вважаю, це отримання мною досвіду роботи в команді, в які присутній фахівець з величезним досвідом роботи в УКХ польових днях! Адже Іван багато років тісно пов'язаний з УКХ діапазоном, як у своїй професійній діяльності, так і за своїм життєвим покликанням. Саме завдяки йому система передачі даних пакетного зв'язку BBS колись розпочала та працювала до наявності останнього споживача цієї, колись дуже крутої, мережі. (перша радіоаматорська мережа інтернету)
    Зараз йде готування до експедиції польового дня на початок липня. За своїми задачами та обладнанням цей виїзд буде  дещо відрізнятися від минулорічного. Про усі деталі виїзду я традиційно повідомлю та дуже сподіваюсь, що усі члени команди будуть в строю і нам нічого не завадить.
   
    З повагою,  UT7NY Валентин

  





    


Експедиції
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини
UR5NCF, TNX, TNX, TNX!
UR5NV, TNX!