Митки 2018
сезон 2
   
     Після цілого року підготовчих заходів та технічних експериментів з апаратурою й антенами УКХ команда ВОСТР розпочинає сезон польових виїздів для участі в чемпіонаті України на УКХ та польовому дні 2018.
    Основними значними технічними рішеннями, які стали новинками в цьому сезоні, є використання діапазону 430 мГц разом з щоглою від радіостанції Р-405, унесення в склад робочого місця додаткового комп'ютера з панорамою робочого діапазону, застосування підсилювачів приймальних сигналів - "пред. амп". Щоглу від радіостанції Р-409 та антену типу конверт в цьому році вирішили не брати та зосередитись на роботі в ефірі. Усі необхідні експерименти та досліди відбулись в попередніх виїздах, що власне і дозволило цього разу більше приділити часу операторській роботі.
    Після не легких зборів, майна виявилось стільки, що прийшлось брати причіп, виїхати з Вінниці вдалось після другої години 6 липня. Рішення прибути на місце розгортання в п'ятницю було дуже доречним. Маючи попереду запас часу ми усі роботи виконували більш якісно та без лишньої метушні. Саме це і надало можливість вчасно підготуватись та прийняти участь Івану UT4NF в "Карпатських Далях", які згідно положенню розпочинаються в суботу о 13:00 за Києвом. Тому обравши таку тактику ми втрьох (UT7NY, UT4NF, UR5NLA) прибули в квадрат KN38VX  в п'ятницю о 16:00 та встигли до вечора розгорнути основну позицію 144 мГц на базі 15 елементної антени G0KSC й випробувати її в основних режимах роботи.
    Наступний етап робіт, пов'язаний із встановленням 24 елементної антени G0KSC на діапазон 430 мГц, було організовано вже в суботу 7 липня в складі повної команди після прибуття US0NY, US0NZ, UT5UM.  Особливо сподобалось працювати із комплектом щогли від радіостанції Р-405. Дуже компактна, проста та надійна конструкція, що в купі із штатним підйомним пристроєм дає змогу швидко та без великих зусиль встановлювати щогли до 20 метрів заввишки. Під час підключення підсилювача приймального сигналу на 430 мГц виникли проблеми з узгодженням в режимі передачі, тому вирішили не використовувати підсилювач прийому до встановлення та усунення відповідних причин. Той факт, що позиція 430 мГц втратила приймальний підсилювач, відчутно вплинуло на якість прийому і суттєво вплинуло на кінцевий результат. Разом з тим позиція 144 мГц отримала дуже вагому перевагу із застосуванням приймального підсилювача, що можна було наглядно перевірити та продемонструвати під час експериментальної комутації. 
    Інтенсивність тропосферного проходження в нашому квадраті на жаль була досить низькою. Разом з тим приємно здивували рівні сигналів таких станцій як HA6W, 9A7D, YU1AFV, OM8A, HA0IL, SN9D, LZ6R, YU7ON, YO5KAI/p, US7GY. Характерно, що майже усі цікаві DX зв'язки було проведено в період з дев'ятої години вечора суботи до одинадцятої години ранку неділі за Києвом. Приємно було спостерігати за дуже жвавою роботою команди UZ3I з квадрату KN18JT (Полонина Руна). Також ми спостерігали за активною роботою наших земляків UR5NOY, UT1NWA/P, UT3NO, UT9NA, UR5NKD, UT4NA. Під час пошуку станцій по діапазону дуже помічною стала можливість візуального контролю панорами діапазону, а також використання чата в якості демонстраційно-інформаційної комунікації.
    Усім перерахованим вище заходам сприяла дружня атмосфера в колективі та чудово організований режим харчування та відпочинку. Як завжди Микола Францович UT5UM оперативно допомагав нам у вирішенні питань, які виникали під час перебування на Барській землі. Це стосувалось і організації централізованого харчування з можливістю скуштувати страви традиційної Української кухні, а саме борщу з печі, ну і звичайно з свіжим салом та часником.       
    Враховуючи особливість проходження в діапазоні УКХ, технічне оснащення наших позицій та не великий досвід роботи в подібних заходах, вважаю що в цьому році командою досягнуто не поганих результатів, і як наслідок отримано безцінний досвід операторської роботи з використанням допоміжних технічних комунікацій.
    На шляху розбудови нашої вінницької радіоаматорської комунікації у 2017 році виникла ідея створити мобільну команду радіоаматорів для участі у УКХ польових днях, що і відкрило нову сторінку досягнень і розвитку. Як наслідок сьогодні маємо потужний і згуртований колектив однодумців та ентузіастів, які готові витрачати свій особистий час та матеріальні ресурси для досягнення спільної мети. Велика вдячність колективу (US0NY, UR5NLA, UR5NAN, UT5UM, US0NZ, UR5NMZ, UT4NF, UT8NI, UT8NP), де кожен вніс свою частку праці та ресурсів у розвиток радіоаматорського УКХ нашої області і дуже сподіваюсь, що в майбутньому цей напрямок на Поділлі буде популярним.  
  
  
    З повагою,  UT7NY Валентин

    Команда UR4NWA/p в УКХ змаганнях 7-8.07.2018 - 23 фото з польового виїзду дивитися в альбомі тут.





    


Експедиції
Сайт UT0NN для
радіоаматорів Вінниччини
UR5NCF, TNX, TNX, TNX!
UR5NV, TNX!